Jak ušetřit za let?

Jak ušetřit za let soukromým letadlem?

Pronájem letadla je poměrně finančně náročná záležitost, když vezmeme, že cena za letovou hodinu se běžně pohybuje od 3.500 EUR do 16.000 EUR dle typu letounu. Přesto jsou situace, kdy se dá let pořídit za lepší cenu a přitom využít všech výhod privátního létání, které šetří čas a nabízí až 10x více dostupných letišť než komerční aerolinky.

Máme pro Vás následující tipy:

 • Leťte na kratší dobu
  Zpáteční let na více dnů se většinou neletí jen tam a zpět. Plánujete-li pobyt v destinaci delší než 3 dny (dvě noci), tak se letadlo vrací zpět do domácí destinace, což znamená navíc dva nevyužité přelety, které musíte zaplatit. Maximum bývají 3 noci ve vzdálenější destinaci, nemá-li letadlo jiný program. V případě letu na jednu noc můžete tedy ušetřit až 40% z ceny, než kdybyste letěli na 4 noci.

 • Vyhněte se oblíbeným datům (např. Velikonoční prázdniny, poslední víkend v červnu, …) 
  Můžete-li letět byť jen o den dříve, než jsou např. pátky odpoledne/soboty ráno, prodloužené víkendy a svátky, tak budete mít daleko větší výběr letadel a tedy i možnou nižší cenu, než když je většina letadel již zarezervována. Navíc oblíbená data si většinou nechávají majitelé letadel pro sebe. 

 • Promyslete, kdo všechno s Vámi poletí
  Počet cestujících ovlivňuje především typ letadla a tedy i cenu. Do šesti cestujících je nabídka letadel největší, jakmile Vás letí např. deset, tak už se dostáváme do vyšší kategorie letadel a až k trojnásobným cenám než za šestimístné letadlo. 

 • Zvažte o něco starší model letadla než nejnovější
  Většina klientů preferuje nejnovější letadla. Nové hezké letadlo znamená vyšší cenu než starší model. Nicméně daleko důležitější než vzhled letadla je, jak zkušený pilot letadlo řídí a kolik hodin má na novém typu již nalétáno. Některé starší modely mají nově renovovaný interiér, takže rozdíl od nového letadla moc nepoznáte.

 • Využijte tzv. empty legů – nevyužitých přeletů 
  Jste-li flexibilní a nemusíte být na místě v určitý čas, pak je výhodné využít tzv. Empty leg, což je nevyužitý přelet, kdy se letadlo odněkud vrací anebo naopak letí vyzvednout cestující. Většinou se ušetří kolem 50% z ceny letu. Letadla se občas vyplatí kombinovat. Aktuální nabídku letů najdete na naši stránce Empty leg 

 • Kombinujte více letadel
  Na různé příležitosti využijte různé typy letadel. Neupínejte se k jednomu modelu, ale volte podle aktuální potřeby. Letíte-li s dětmi na delší rodinnou dovolenou, pak je lepší zvolit jiné letadlo než např. ve dvou na obchodní schůzku. Operátor Vám většinou nabídne jen takové, které má ve flotile, což je pro něj nejvýhodnější, ale to neznamená, že je to výhodné i pro Vás.
Snažíme se svým klientům najít to nejvhodnější řešení dle jejich aktuálních potřeb. Věříme, že pro Vás byly tyto informace přínosné a těšíme se na další let s Vámi

S námi efektivně a výhodně.

info@5starjet.cz